Nabídka práce

McDonald’s

Společnost McDonald´s nabízí ve svých týmech pracovní pozice i pro osoby starších 50 let. Práce v restauracích je rozmanitá, zaměstnanci se starají o přípravu a prodej produktů, zajišťují baristický servis (neboli uvaří výbornou kávu) a hostesky pečují o pohodlí zákazníků. Uplatnění zde může najít každý, a to na různé typy pracovních poměrů. Nad různorodostí svých pracovních týmů se vedoucí poboček zamýšlejí a nebrání se zaměstnat ani seniory např. formou brigády. Společnost McDonald´s mj. podepsala v roce 2019 Chartu diverzity a veřejně se hlásí k závazku rozvíjet všeobecně tolerantní pracovní prostředí.

HOCHTIEF CZ

Stavební společnost HOCHTIEF CZ patří ke špičkám ve svém oboru. Svým zákazníkům nabízí širokou škálu služeb, od prvních diskusí nad projektem až po realizaci těch nejnáročnějších zakázek. Firma je členem platformy pro odpovědné podnikání Byznys pro společnost, podepsala Chartu diverzity, a zakládá si na hodnotách jako je poctivost, spolehlivost, inovativní přístup, orientace na výsledek a bezpečnost. Společnost má 4 divize s hlavní působností v Praze, v jižních Čechách, Brně a v Ostravě. Zaměstnává 1 100 pracovníků jak na odborných a manažerských pozicích, tak na pozicích řemeslných a dělnických, je otevřená zaměstnávání lidí 50+. Společnost HOCHTIEF CZ byla v žebříčku soutěže 100 obdivovaných firem České republiky 2014 zvolena nejobdivovanější firmou v odvětví stavebnictví.

IKEA

IKEA je švédská firma, která se zabývá prodejem a výrobou nábytku a bytových doplňků. Byla založena ve Švédsku v roce 1943 a od té doby se rozrostla již ve více než 30 zemích, kde Ingka Group má 374 obchodních domů. V České republice IKEA působí přes 25 let a svoje obchodní domy má v Praze, Brně a Ostravě. Inga Group podniká v souladu s vizí IKEA, což je vytvářet lepší každodenní život pro co nejvíce lidí a nabízet široký sortiment dobře navrženého a funkčního bytového zařízení za ceny tak nízké, aby si je mohlo dovolit co nejvíce lidí. Šířit tuto myšlenku v České republice pomáhá přes 1800 zaměstnanců. IKEA se intenzivně věnuje společenské a ekologické odpovědnosti a v neposlední řadě si velmi zakládá na vstřícném přístupu ke svým zaměstnancům. Diverzita a inkluze v pracovních týmech je pro IKEA stěžejní téma. Velká pozornost a podpora je směrována také na lidi 50+. IKEA se stala nejatraktivnějším zaměstnavatelem na českém trhu pro rok 2018 v kategorii Retailu, umístila se jako TOP zaměstnavatel na 1. místě v kategorii Obchod pro rok 2020 v prestižní anketě studentů vysokých škol, v roce 2020 získala také ocenění TOP odpovědná firma v diverzitě a je zlatým signatářem Charty diverzity.

TIME OUT PLUS

Společnost Time out plus provozuje dětské koutky v nákupních centrech a hypermarketech v ČR a na Slovensku. První koutek byl otevřen počátkem roku 1998 v Centru Černý Most v Praze. Dětské koutky jsou stavěné podle nejpřísnějších německých norem, a vyhovují všem požadavkům z oblasti hygieny a bezpečnosti dětí. Firma chce podpořit osoby starší 50 let na trhu práce a přijme nové pracovníky pro zajištění chodu dětského koutku – registrace a hlídání dětí. Další možností je také práce na pozici obsluhy kavárny, která je součástí některých koutků. Nabízí práci na HPP ve 12 ti hodinových směnách, krátký/dlouhý týden, případně spolupráci na DPP s nižším počtem hodin.

Česká správa sociálního zabezpečení

Česká správa sociálního zabezpečení je výjimečnou, moderní a klientsky orientovanou finančně správní institucí s celorepublikovou působností, spravující agendu zhruba 8,5 milionu klientů, plátců a příjemců dávek důchodového a nemocenského pojištění. Součástí ČSSZ je rovněž lékařská posudková služba. Česká správa sociálního zabezpečení je otevřená zaměstnávání lidí starších 50 let, v současnosti je mezi jejími zaměstnanci téměř 40% mužů a žen v této věkové kategorii v administrativních i odborných pozicích v širokém spektru oborů, např. právo, IT, medicína, ekonomie. ČSSZ nabízí na svém ústředí v Praze i na jednotlivých okresních správách sociálního zabezpečení pracovní pozice v převážně služebním poměru s pružnou pracovní dobou, odpovídajícím finančním hodnocením a zaměstnaneckými benefity.

Accor Hotels

Hotelová síť Accor Hotels provozuje více než 4 300 hotelů ve 111 zemích, zastřešuje 28 hotelových značek po celém světě a je celosvětovým hotelovým lídrem. V České republice působí v Praze (hotel Ibis, Novotel a Century Old Town Mgallery), Plzni (Ibis) a Ostravě (Mercure). Historie společnosti sahá až do roku 1967 a od počátku působení si zakládá na poskytování špičkových služeb a servisu pro své hosty v oblasti ubytování a gastronomie. V rámci nového konceptu ALL tvoří lifestylový věrnostní program. Skupina Accor Hotels se v rámci projektu Planet 21 zavazuje k dodržování principů ekologické a sociální odpovědnosti, a jedním z pilířů tohoto projektu je také rovný přístup ke všem svým zaměstnancům, mimo jiné včetně věkové diverzity osob starších 50 let. Diverzitu v pracovních týmech považuje za velmi důležité téma a snaží se vycházet vstříc potřebám svých pracovníků. Společnost za svůj přístup k zaměstnancům získala v regionu Eastern Europe cenu za inkluzi a diverzitu. Společnost Accor Hotels, Kateřinská, s.r.o. je rovněž hrdým signatářem Charty diverzity.

Geus okna

Společnost Geus okna, a.s. působí na českém trhu již od roku 1992 a zabývá se výrobou a montáží oken, dveří a zimních zahrad. Zakládá si na individuálním přístupu ke klientovi a klade důraz na kvalitu výrobků a nabízených služeb. Produkty mají atest státní zkušebny a firma provádí pravidelné kontroly kvality ve výrobních halách. Poskytuje také záruční a pozáruční servis svých i dodavatelských výrobků. Firma má 80 zaměstnanců a je nakloněna rozšiřovat svůj tým i o osoby starší 50 let. V centrále, která sídlí v Kralupech nad Vltavou, nabízí volné pozice v administrativě a ve výrobě. Hledá také nové pracovníky na obchodí pozice v Praze, Kralupech nad Vltavou, Benešově, Teplicích a Kladně. Nabízí práci na HPP a nebrání se ani zkráceným úvazkům dle individuální dohody.

Silver Bussines

Projekt Silver Business Asociace malých a středních podniků a živnostníků sleduje dva základní cíle – jednak napomoci svým členům nalézt zkušené odborníky, kteří by pro ně mohli pracovat třeba jen v omezeném rozsahu, či na omezenou dobu.  Zároveň projekt představuje pro zkušené seniorní odborníky možnost nabídnout svoji dlouholetou znalost a zkušenost k využití v malých a středních podnicích. Je to pro ně specifická příležitost, když již nechtějí či nemohou vykonávat náročné řídící či složité technické činnosti na plný úvazek, uplatnit své schopnosti ve specifickém prostředí malého podnikání. Projekt se také zabývá tématem rozjezdu vlastního podnikání, užitečné rady a tipy jsou zpracovány ve videích, dostupných v odkazu.

CEG

Společnost Connect Economic Group se zabývá poradenstvím v oblasti účetnictví, daní a mezd. Kromě komplexního servisu pro více než 200 klientů pořádá také odborné semináře, a to jak pro podnikatele, tak přímo pro účetní a specialisty v účetní a daňové oblasti. Firma s rodinnou atmosférou si zakládá na vstřícném přístupu ke svým zaměstnancům, zohledňuje jejich potřeby a samozřejmostí je i možnost flexibilního pracovního úvazku. Všichni v CEG mají možnost se zapojit do rozvojového programu, který je zaměřen jak na odborný rozvoj, tak také na osobní rozvoj každého v týmu. Nedílnou součástí pracovních týmů jsou také lidé 50+, kterým je věnována i speciální náborová kampaň. Společnost hledá nové zaměstnance, kteří mají zkušenost s klientským účetnictvím a přípravou DPH.

Tchibo

Historie společnosti Tchibo sahá až do roku 1949, kdy hamburský obchodník Max Herz založil zásilkový obchod s kávou. Postupně přidával jako dárky ke kávě např. prostírání nebo praktické dózy, které se staly tak populární, že nabídku časem rozšířil o sortiment spotřebního zboží, od výrobků pro domácnost, přes bytové dekorace, sport či módu. V současné době patří Tchibo mezi jednu z nejdůvěryhodnějších značek, má v Evropě více než 1 000 obchodů a e-shopy v deseti evropských zemí. Tchibo přistupuje ke všem svým zaměstnancům, včetně pracovníků 50+, s respektem a podporuje u nich slaďování pracovního a osobního života. Zaměstnancům v ČR nabízí řadu benefitů, např. týden dovolené navíc, stravné, kafeterii a životní a úrazové pojištění. Velká pozornost je také věnována vzdělávání a rozvoji. Společnost si velmi zakládá na společensky odpovědném přístupu k podnikání. Za svoji prorodinně orientovanou personální politiku a aktivity v oblasti udržitelnosti získala řadu ocenění (certifikát Audit rodina a zaměstnávání, vítěz TOP odpovědná firma ČR v kategorii Pracoviště budoucnosti, TOP odpovědná velká firma 2015 a další).