Naše výsledky

Kulatý stůl na téma Důchod: Konec nebo příležitost?

17.9.2020 se uskutečnil v prostorách Akademie věd kulatý stůl, který pořádala Nadace Krása pomoci ve spolupráci s IDEA CERGE-EI. Navazoval na studii Odchody do důchodu a diskutovali jsme o možnostech, jak firmy a starší pracovníky motivovat k tomu, aby na trhu práce setrvali co nejdéle. V roli řečníků se představil Filip Pertold z IDEA, za Nadaci Krása pomoci Soňa Morawitzová, Eva Hejlová z People Management Fora, Ladislav Onderka z IKEA a Ilona Štorová z Age management. Zde si můžete přečíst studii a tiskovou zprávu.

Přednáška Jana Mühlfeita

Jsme hrdí na to, že jedním z našich podporovatelů je i Jan Mühlfeit, manažer, kouč a mentor, který téměř dvaadvacet let působil ve firmě Microsoft, včetně nejužšího vedení. Nyní se věnuje rozvoji potenciálu u dětí i dospělých, práci s motivací a silnými stránkami lidí. A o motivaci a hledání skrytého potenciálu byla i jeho přednáška v Městské knihovně, kterou v rámci projektu Zlatá práce uspořádal pro osoby 50+. Přenáška měla velký úspěch a tímto mu děkujeme, že nám věnoval svůj čas a cenné zkušenosti.

 

Projekt Zlatá práce na Profesia days

V termínu 24.-25.10.2019 proběhl již 9. ročník festivalu pracovních příležitostí Profesia days, kde se letos v poradenské zóně prezentoval i náš projekt Zlatá práce. Na festivalu jsme poskytovali poradenství osobám 50+, mohli s námi zkonzultovat svůj životopis, poradit se o tom, jak napsat správně motivační dopis a měli příležitost dozvědět se více informací o tom, jak náš projekt funguje. Účast návštěvníků byla veliká a jsme rádi, že jsme se stali součástí tohoto veletrhu.

Projekt Zlatá práce na konference Setkání s inspirací Generace 50+

8.10.2019 jsme se s naším projektem zúčastnili konference pořádané organizací Positive, tentokrát na téma zaměstnávání osob 50+. Se svým příspěvkem na toto téma vystoupily Tomáš Dombrovský, analytik z LMC, Ladislav Onderka, Country recruitment manager IKEA, Radek Hájek, výkonný ředitel HR, ČSOB a v neposlední řadě také naše paní ředitelka Michaela Stachová. Publikum tvořili pracovníci HR z různých firem, tak doufáme, že pro ně byla konference skutečně inspirativní a své pracovními týmy obohatí o zaměstnance 50+.

Projekt Zlatá práce v Městské knihovně

Nadace Krása pomoci dostala další příležitost prezentovat svoji činnost v Městské knihovně v Praze. Na jaře jsme mluvili o projektu Doma bez obav a nyní jsme dostali možnost představit zájemcům i projekt Zlatá práce. Beseda, na které se mohli návštěvníci seznámit s tím, jak projekt funguje, proběhla 15.9.2019 a tímto děkujeme pracovníkům knihovny za možnost naše aktivity prezentovat.