TIPY A TRIKY NA ZÁVĚR

Nechte se inspirovat tipy a triky na závěr

Z předchozích článků už víte, co je to osobní brand, jak na něm pracovat i kde můžete svou osobní značkou působit. 

V závěrečném článku se podíváme na tipy a triky, kde se o budování osobní značky dozvědět více, kdo může být vaší inspirací a které nástroje vám pomohou pro tvorbu obsahu ke sdílení.

Knížky k tématu osobní značky

Jednou z nejznámějších knížek o sociálních sítích je Jak na sítě od autorek Elišky Vyhnánkové a Michaela Losekoot. Najdete v ní principy práce se sociálními sítěmi. 

Dalšími tipy jsou knížky Váš osobní startup od Reida Hoffmana, zakladatele profesní sítě LinkedIn, a Bena Casnocha. Dozvíte se, jak vám může LinkedIn pomoci při budování kariéry a proč ke své kariéře přistupovat, jakoby byla podnikem. Jedna z novějších publikací o LinkedIn – Fenomen LinkedIn – uvádí zajímavá data o této síti. 


Kniha Vy jako značka, kterou napsala Cristina Muntean, je celá o osobní značce. Píše v ní o tom, jak pracovat na své osobní značce a komunikovat své silné stránky. Kniha postupuje krok za krokem a najdete v ní mnoho příkladů z praxe.

Inspirace u známých osobností

Chcete načerpat inspiraci od lidí, kteří se svému osobnímu brandu aktivně věnují? Máme pro vás tipy na osobnosti z různých oborů.

Jan Mühlfeit je český manažer, který přes 20 let působil ve firmě Microsoft. Má své webové stránky, profil na LinkedInu, organizuje kurzy, napsal několik publikací a účastní se rozhovorů.

Eliška Vyhnánková je spoluautorkou již zmiňované knížky Jak na sítě. Je aktivní na LinkedInu, pořádá kurzy a má i vlastní podcast. 

Inspiraci najdete také na profilech politika Dominika Feriho, youtubera Kovyho, či lékaře Tomáše Šebka. Jak sami vidíte, škála zaměření je opravdu široká.

Nejen online nástroje k tvoření obsahu

V jednom z předcházejících článků jsme mluvili o obsahu, který sdílet. Ať už to byli články, fotky nebo videa. Přemýšlíte, kde takový obsah tvořit, aby byl i vizuálně hezký? 

Zkuste se podívat na Canva, což je online grafický editor, ve kterém můžete tvořit příspěvky na sociální sítě, ale i plakáty nebo vizitky. Základní funkce jsou zdarma a je dostupný i v českém jazyce. 

Pokud potřebujete pro své příspěvky tématické fotografie, ale bohužel žádné nemáte, řešením můžou být tzv. fotobanky, Fotobanky vám poskytnou obrázky bez toho, aniž byste museli řešit autorská práva. 

Prezentace nemusíte vytvářet jen v PowerPointu. Existuje program Prezi, který umožňuje tvořit vizuálně zajímavé prezentace. Doodly, je software, který slouží pro kresbu v online prostředí. Na co je vhodný? Využijete ho pro videa nebo webináře. 

Jestli raději tvoříte na papír, existují tzv. myšlenkové mapy nebo skečnouting. Díky těmto aktivitám převedete svoje sdělení z prostého textu do obrázků a map. Pokud vás zajímá více, podívejte se na příklady na internetu

Doufáme, že jsme vás články o osobním brandu inspirovali.

Začali jste tvořit svůj osobní brand? Pochlubte se nám se svými výsledky na email zlataprace@krasapomoci.cz nebo se s námi propojte na LinkedInu.